Urania je smještena u stražnji dio bloka na Kvaternikovom trgu. Iako izgrađena 1939., cijela je struktura vrlo dobro očuvana, zajedno s potpornim stupovima, glavnim lukovima u velikoj dvorani i svim stropovima.
Stropovi su poseban primjer prvih betonskih konstrukcija s uzdužnim uskim strukturnim rebrima iz tog razdoblja. Taj lijepi primjer ranog inženjerstva betonske tehnologije bio je vrijedan očuvanja i obnove.
Usprkos svojoj starosti, zgrada nekadašnjeg kina imala je dobre predispozicije da rekonstrukcijom dobije novu namjenu i postane javni i uredski prostor. U rekonstrukciji su zadržana tri od četiri postojeća volumena: bivši ulazni prostor kina i prateći uredi, veliki lobby s visinom stropa od tri kata i glavna kino dvorana. Novi volumen predstavlja stakleni paviljon koji je prethodno služio kao ulaz u kino.
Bivša kino dvorana imala je trobrodni presjek sa srednjim volumenom visine devet metara i dva bočna prolaza visine tri metra. Najveći izazov bilo je pretvaranje tog prostora bez prirodnog svjetla u funkcionalan radni prostor. Srednji volumen je rekonstrukcijom podijeljen u dvije etaže. Donjoj je etaži svjetlo osigurano pretvaranjem bočnih prolaza kino dvorane u vanjske atrije. Na gornju etažu svjetlo je dovedeno preko krova, cijelom dužinom dvorane krov je ostakljen u širini od tri metra.
Većina izvornih konstruktivnih materijala zadržana je uz minimalne intervencije - izvorni cigleni zidovi, sirova žbuka, beton na podovima i stropovima; dok je sva nova oprema rađena od tri materijala - hrast za podove te furnir smreke i sirovi čelik za obloge zidova i unutarnju stolariju.
Nova Urania sadrži javni prostor namijenjen raznim kulturnim događanjima, te nekoliko uredskih prostora.